Slaná voda v bazénu

Kousek moře pro Váš bazén – oblíbená forma dezinfekce bazénu elektrolýzou slané mořské vody bohaté na minerály, které jsou blahodárné pro kůži. Chcete-li přejít na slanou vodu, nemusíte vypouštět bazén.

Princip elektrolýzy slané vody

Elektrolýzou soli dochází k rozkladu na dezinfekční chlor a minerály. Častý názor, že je slaná voda bez chloru, je tedy v tomto případě mylný. Nicméně obsah chloru je nižší a navíc nevzniká vázaný chlor, a tím ani nevyžádaný zápach po chloru. Minerály obsažené ve slané vodě (za předpokladu, že používáte kvalitní mořskou sůl) mají navíc prokazatelně příznivý vliv na pokožku. Kvalitní slaný roztok nezpůsobuje žádné nepříznivé či alergické reakce.

Princip elektrolýzy: elektrický proud prochází mezi elektrodami instalovanými ve filtračním okruhu (elektrolytická cela) a z nich se do vody uvolňuje volný chlor a ten okamžitě dezinfikuje vodu. Ph se v bazénu udržuje mírně vyšší, ideálně 7,5.

poolpro plast 02
43

Výhody slané vody

+ nevzniká vázaný chlor a tím ani zápach po chloru
+ nedráždí a nepálí do očí
+ slaná voda má díky minerálům blahodárný účinek na různé kožní nemoci (například ekzémy, lupénka apod.) a obecně je prospěšná i zdravé pleti
+ obecně se dá říci, že technologie dezinfekce bazénové vody pomocí soli je nejméně náročná

 

 vyšší nebezpečí koroze nerezových částí bazénu (žebřík, výměník, elektrický ohřev atp.),  u vnitřních bazénů bývají napadeny korozí po čase všechny nerezové komponenty v interiéru
 snižuje životnost povrchu bazénu například u foliových bazénů

Víte, že slanou vodu můžete povýšit díky obsahu minerálů s magnéziem? Lázně obohacené hořčíkem jsou mnoho let uznávány pro své blahodárné léčebné účinky. Více o této technologii se dozvíte v odkazu.

ASIN Aqua SALT Redox 25 do 90m3

Nejmodernější, nejspolehlivější a nejoblíbenější elektrolyzér od české firmy Aseko. Exkluzivní provedení, ve kterém se podařilo sloučit řízení a dávkování do dokonale zpracovaného nerezového celku s integrovaným měřením salinity (aktuální obsah soli v bazénové vodě) a dávkováním algicidu a pH pro komplexní udržení kvality vody.

Dotykový displej, samočištění elektrod, jednoduchá obsluha, výstup na internet a externí displej. S možností připojení a ovládání teploměru, filtrace, hlídání hladiny v přepadové nádrži, nebo skimmeru.

Pro elektrolýzu jsou použity titanové elektrody s ruthenio-iridiovým povlakem, který zajišťuje vysoký výkon a dlouhou životnost. Materiál elektrod také zajišťuje, že se do vody neuvolňují težké kovy.

Elektronika řídící jednotky zajišťuje samočištění elektrod. Požadovaná koncentrace soli je 4 kg na 1 m3. Tato koncentrace je 10 x nižší než v mořské vodě. Nepálí do očí a má profylaktický účinek na kůži.

Obsahuje sondu pH a REDOX Long Life s prodlouženou zárukou 2 roky. S tímto přístrojem máme ty nejlepší zkušenosti a můžeme jej vřele doporučit.

A slyšeli jste už o léčivé variantě, slané vodě s minerály hořčíku? OBJEVTE MAGNAPOOL

asin-aqua-salt-redox

Chcete zpracovat nabídku na technologii slané vody? Napište nám